Bugun...
Kim kafatasçı ? /Rıza Zelyut-GÜNEŞ
Tarih: 01-03-2013 11:03:00 + -


Türk milletinin büyüklüğünü yok etmeye çalışanlar; şimdi Türk bayrağına taktı. Bayrağa; "Türkiye Bayrağı" demeye kalkıyorlar

Kim kafatasçı ? /Rıza Zelyut-GÜNEŞ

Türkiye'deki siyasal atışmalar yüzünden bilimsel gerçekler bile ters yüz ediliyor. Herhalde danışmanlarının verdiği yanlış bilgiler yüzünden Başbakan Erdoğan Türk milletini kafatasçı sanıyor.  Sayın Başbakan; Salı günü Türkiye'de 1930'larda kafatası ölçümleri yapıldığını söyleyip bunun kafatası milliyetçiliği olduğunu vurguladı. Böylece; bugün kendisine karşı çıkanları, ırkçı, katil konumuna getirdi... Ama bu kafatası ölçümünün niçin yapıldığını bilmediği de ortaya çıktı.

*Bilinmelidir ki  19. Yüzyıl'dan başlayarak antropoloji, özellikle de fiziksel antropoloji bilim dalı olarak insan bedenini incelemiştir. Böylece insanları üç gruba ayırmışlardır: Dolikosefal (uzun kafa),  Brakisefal (kısa kafa),  Mezosefal (orta kafa).

Bu ölçümler 1960'a kadar Batının bütün üniversitelerinde yapılmış ve kimse de bunu kafatasçılık yahut ırkçılık olarak reddetmeye kalkışmamıştır. Antropoloji bugün de bir bilim dalı olarak üniversitelerde öğretilmektedir.

*Batılı emperyalist siyasetçiler; Türkleri, Mongol (Moğol) kafa grubu insanlar arasında göstermişlerdir. Böylece Türkleri "gelişmemiş" yani aptal ilan etmişlerdir. Mongol (!) Türkleri adam etmek -oraya medeniyet götürmek- adı altında da Osmanlı Devleti'ni parçalayacak adımları atmışlardır.

Türkiye Cumhuriyeti kurulduktan sonra işte bu ırkçı görüşü çürütmek için 1930'larda Türkiye'de 60 binden fazla kafatası ölçülmüştür. Bu ölçümlerin sonucunda; Türklerle bazı Avrupalı grupların aynı kafatası ölçülerine sahip insanlar olduğu gerçeği ortaya konulmuştur.

Yani; 1930'larda Türkiye'deki bu antropoloji çalışmaları; kafatasçılık yapmak için değil; Batılılıların Türkleri aşağılayan iddialarını çürütmek için yapılmış bilimsel çalışmalardır. Bu çalışmalar; Anadolu'da yaşamış olan insanlar üzerinden yürütülmüştür. Cumhuriyet rejimi bu ölçümleri kullanarak başka milletleri kötülememiştir.

HERKESİN MİLLETİ VARDIR

Bugün dünyadaki bütün devletler; bir millete dayanır. ABD'deki 250'den fazla etnik yapı (Yani bizdeki Kürt, Çerkezç, Laz, Arap gibi etnik yapılar) orada tek potada eritilerek Amerikan milleti yaratılmıştır. Almanya; 2007'de uyum yasası çıkartarak Almanya'da yaşamak isteyenleri Almanca öğrenmek zorunda bırakmıştır. Neden kimse Almanya'ya ırkçılık suçlamasında bulunamıyor?

Şu temel gerçeği unutmayınız: Milliyetsiz insan; ailesiz insan gibidir. Nasıl ki her insanın bir ailesi var ise; o insan ailesine kan bağı ve ruh bağı ile bağlı ise; her insanın yine milleti vardır. Millet; insanlık âleminin aileleri gibidir. Bugün Türk milleti de Türklerin ortak ailesidir.

Bu milli kimliği reddeden insan; ailesini reddeden kişi gibidir.

Tanrı bizleri o tip insanlar arasına katılmış olmaktan korusun...

TÜRK BAYRAĞI

Türk milletinin büyüklüğünü yok etmeye çalışanlar; şimdi Türk bayrağına taktı. Bayrağa; "Türkiye Bayrağı" demeye kalkıyorlar.

O ay-yıldızlı bayrak sadece Türkiye bağrağı değildir. O bayrak; bugünkü Moğolistan, Türkistan, Kazakistan, Ukrayna, Romanya, Macaristan, Kuzey Hindistan, Afganistan, İran, Anadolu, Balkanlar, Arnavutluk, Mısır, Arabistan, Tunus-Fas-Cezayir gibi çok geniş bir coğrafyada dalgalanmış; buralarda Türk bayrağı diye adlandırılmıştır.

Birileri hazmedemese bile, Türk bayrağı Türkiye'nin çok ötelerinde halen dalgalanan bir bayraktır. Onu bugünkü Türkiye sınırlarına hapsetmeye çalışanlar; bayrak tarafından yenilgiye uğratılacaktır.

Güneş
Bu haber 452 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER MEDYA HABERLERİ

Hükümet, Fethullah Gülen Cemaati, muhalefet partileri ve dış güçlerin yoğun saldırısı altındaydı ve zayıf yerlerden çatı..
Eski İç işleri Bakanı İdris Naim Şahin'in adını verdiği "O" adam Rotahaber.com'da MİT'i yazdı.
AYM,Adalet Bakanı'na verilen yetkileri düzenleyen Kanun hükümlerini iptal etti
Erdoğan’ın kurmayları Gülen cemaatinin 30 Mart seçimlerinde izlediği stratejiye bakarak, Cumhurbaşkanlığı seçiminde nası..
Seçim performansı ve ‘hükümete yakınlığı‘ nedeniyle gündemden düşmeyen Anadolu Ajansı (AA), iki eski yabancı çalışanı ta..
2 milyon 350 bini aşmış oy kaybı ile Cumhurbaşkanlığı'na aday olmak Erdoğan için hezimetin de ötesine geçecektir...
ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
Nedim CAN uyarmıştı: O'da17 Aralık operasyonunun ardından AK Parti’den istifa eden İdris Naim Şahin, son ..
Soykırım kabul edildi.ABD,Ermeni Tasarısını kabul etti.
İşsizlik ocak'ta arttı.Ocak döneminde geçen yılın aynı dönemine göre 0,5 puan düşen işsizlik oranı, bir..
Nedim CAN uyarmıştı: O'da17 Aralık operasyonunun ardından AK Parti’den istifa eden İdris Naim Şahin, son ..
Yeni Başkanlardan,yeni  İcraatlar.Ünye Belediye Başkan yardımcılığı görevini yapan İrfan ŞAHİN, Ünye Belediye Başk..
ABD'den Gülen için net mesaj!ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Marie Harf, ABD'nin Fethullah Gülen'in yanında y..
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR